Do jakiego wieku pojawia się trądzik?
Witam, mam pytanie odnośnie trądziku. A konkretniej o długość jego trwania. Mam 23 lata a z trądzikiem borykam się już gdzieś od początków gimnazjum czyli prawie jakieś 10 lat. Antybiotyk pomógł tylko krótkotrwale. Zauważyłem że wszystko leży w diecie i dobrym samopoczuciu. Powiedzmy 2 miesiące rygorystycznej diety to nie miał bym nic. Ale ciężko jest omijać 9/10 dostępnych produktów. Jaka jest szansa że mi to minie i będę mógł normalnie wszystko jeść, ile to może jeszcze trwać ?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Trądzik - podstawowe informacje
Dzień dobry,
Nie istnieje coś takiego jak ,,książkowy czas trwania" trądziku. Istnieje trądzik młodzieńczy oraz trądzik dorosłych (po 30 roku życia). Czas trwania jest sprawą bardzo indywidualną i jak sam Pan zauważył wiele czynników ma na niego wpływ. Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultacje. Po obejrzeniu skóry twarzy zostanie zaproponowane odpowiednie leczenie- istnieje wiele zabiegów, które hamują powstawanie nowych zmian skórnych.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.