Do jakiej ilości kcal mogę dojść na stabilizacji?

Ważę 56 kg przy 160cm,schudlam 10kg od kwietnia. Moja dieta wynosiła w ciągu dnia średnio 1600-1800kcal,co drugi dzień ćwiczyłam cardio. Chcę teraz wyjść z diety ale nie wiem jak dodawać kcal, skoro nie liczyłam ich z dokładnością, więc dodawanie 20kc w ciągu dnia się raczej nie sprawdzi. Zamierzam ćwiczyc 2 razy w tygodniu co najmniej. Do jakiej ilości kcal mogę dojść na stabilizacji zaczynając teraz od 1600-1800?

Dzień dobry,

całkowite zapotrzebowanie energetyczne należy ustalić w oparciu o aktywność fizyczną, ale też i rodzaj wykonywanej pracy. Niestety w Pani wypowiedzi zabrakło tej informacji. Zakładając, że pracuje Pani w biurze całkowite zapotrzebowanie energetyczne jest na poziomie 2100 kcal, przy czym należy pamiętać, że istotne jest też odpowiednie podzielenie kaloryczności na makroskładniki.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
odnośnie zapotrzebowania energetycznego jest trochę za mało informacji. Aby utrzymać wagę, jeśli ma Pani biurową pracę + 2x w tygodniu aktywność fizyczną, bezpieczną opcją byłoby trzymanie się ok.1700-1800kcal. Gdyby to była praca fizyczna + aktywność 2x w tygodniu, można by było przyjąć zapotrzebowanie w okolicach 1800-2000kcal. Aczkolwiek kalorie jest to kwestia indywidualna (ma na to wpływ również wiek, szybkość przemiany materii, czy organizm jest zdrowy), większe znaczenie ma dobór makroskładników w diecie (białka, tłuszcze, węglowodany).

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl