Do kiedy mogę współżyć z moją ciężarną narzeczoną?

Witam,
chciałem się dowiedzieć, ponieważ moja narzeczona jest w czwartym miesiącu ciąży, czy mogę z nią uprawiać seks i jaka jest najbezpieczniejsza pozycja? Do kiedy mogę uprawiać z nią seks i co oznaczają obfite upławy podczas stosunku, oczywiście upławy nie mają żadnego zabarwienia?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

prawidłowa ciąża jest stanem fizjologicznym kobiety i nie jest przeciwwskazaniem do współżycia. Pozycja w trakcie współżycia powinna być dostosowana przede wszystkim do komfortu kobiety, nie ma pozycji przeciwwskazanych w trakcie ciąży, są one tylko mniej lub bardziej wygodne.
Za pośrednictwem forum trudno jednoznacznie stwierdzić czy opisania przez Ciebie wydzielina to upławy, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem i opisać dokładnie tę wydzielinę.
Jeżeli okaże się, że są to upławy wówczas należy wdrożyć leczenie, lekarz także powinien zlecić badanie i posiew moczu - celem wykluczenia infekcji.