Do kogo mam się zwrócić, bo przed samobójstwem powstrzymuje mnie tylko myśl o dzieciach?

Jestem 33-letnią mamą, mam ośmioletnią córeczkę i dziewięciomiesięcznego synka, od jakiegoś czasu wszystko mnie denerwuje, ludzie, telewizja, własna rodzina, a w szczególności mąż - zaczęłam miewać myśli samobójcze, powstrzymuje mnie jedynie myśl o dzieciach. Czy jeszcze w życiu coś mnie ucieszy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Nie wiele można wywnioskować z twojego listu. Rozumiem, że ogólnie odczuwasz stan poddenerwowania, co być może wynika ze zmęczenia. Dwoje dzieci, a zwłaszcza kilkumiesięczne maleństwo pochłaniają wiele Twojej energii. Być może potrzeba Ci więcej czasu dla siebie, na relaks, wyciszenie i odpoczynek.
Zastanów się jak w tej chwili wygląda twoje życie. Czy zachowane są zdrowe proporcje między czasem na zajmowanie się obowiązkami (domem, pracą, dziećmi), a czasem na odpoczynek.
Jeżeli okaże się, że nie masz czasu "wolnego" powinnaś popracować nad zmianą codziennego planu dnia.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk