Do kogo można zwrócić się o pomoc dla osoby prześladowanej psychicznie?

Witam Do kogo można się zwrócić o pomoc dla osoby prześladowanej psychicznie. Może są jakieś instytucje lub fundacje,które pomagają takim osobom? Prosze o Odpowiedź

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Mogą to być np. Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Fundacja Niebieska Linia, Centrum Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Pomorskie Centrum Psychotraumatologii itp. Wszystkie te placówki (a także policja) posiadają także bazy teleadresowe. Kiedy doświadczamy przemocy psychicznej czy stalkingu nie jest jednak kluczowe, aby trafić do bardzo wyspecjalizowanej placówki, ale do dowolnego profesjonalnego ośrodka pomocowego, nawiązać kontakt z psychologiem, który oferuje pomoc, wsparcie, opiekę terapeutyczną - niezależnie od charakteru problemu, szczegółów jego przebiegu. Ważna można być także konsultacja z prawnikiem, nad formalnymi kwestiami - jakie mam możliwości bronić się przed przemocą, jak się zabezpieczać, jakie prawne kroki mogę podjąć.

Pozdrawiam!