Do kogo się udać z podejrzeniem zaburzeń psychicznych?

Witam, mam 17 lat i nie wiem jak/do kogo/gdzie zwrócić się pomoc w sprawie (w moim mniemaniu) zaburzeń (dziwnie to zabrzmi) psychicznych(chyba depresja) nie będę się rozpisywał po prostu potrzebuje odpowiedzi. Bardzo proszę o odpowiedź
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dobrze byłoby porozmawiać o Twoich podejrzeniach z psychologiem. Jednak jesteś osobą niepełnoletnią, więc potrzebna będzie zgoda rodziców - czy oni wiedzą o Twoich problemach? Jeśli nie, to moim zdaniem powinieneś im o nich powiedzieć. Jeśli natomiast nie chcesz, aby wiedzieli, możesz porozmawiać z psychologiem/pedagogiem szkolnym.
Pozdrawiam

Witam!
Specjalistą zajmującym się problemami psychicznymi jest lekarz psychiatra. Biorąc pod uwagę Twój wiek, musisz poszukać psychiatry dzieci i młodzieży. Abyś mógł skorzystać z konsultacji musisz udać się do niego w towarzystwie rodzica, bo nie jesteś jeszcze pełnoletni.
Możesz również przed konsultację psychiatryczną udać się po poradę do psychologa i on również będzie mógł ocenić, czy prezentowane objawy wymagają wizyty u psychiatry, czy wystarczy pomoc psychologiczna.
Pozdrawiam!