Do którego miesiąca mleko matki jest wartościowe?

Witam. Chciałbym zapytac do ktorego miesiaca mleko matki jest wartosciowe slyszalam ze po 7 miesiacu traci witaminy i nie jest tak wartosciowe i nie ma tych przeciwciał dodam ze karmie piersia

Aleksander Ropielewski

Jest to prawda, że pokarm kobiecy stopniowo jest nieco mniej pożywny, zwłaszcza po roku od rozpoczęcia laktacji,a większość przeciwciał dostarczana jest w przeciągu pierwszych miesięcy karmienia. Od 7 miesiąca życia sugeruje się dokarmianie żywnością uzupełniającą ponieważ mleko matki nie pokrywa w pełni zapotrzebowania energetycznego dziecka.

Lek. Tomasz Budlewski

Są różne opinie w tej kwestii. Ogólnie zaleca się karmienie piersią dłużej niż 7 miesięcy, oczywiście stopniowo dodając inne pożywienie. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego.