Dobór odpowiedniej odżywki do przetłuszczających się włosów u nasady

Witam,włosy przetłuszczają mi się u nasady,a końce mam suche i zniszczone,podcinam końcówki,czy szampon z pokrzywy pomoże?i do tego maseczka z keratyną na zniszczone włosy.Jaką odżywkę w takim razie użyć?czy do przetłuszczających się czy do zniszczonych?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
specjaliści twierdzą, że powinniśmy dobierać szampon do skóry głowy, natomiast odżywkę do rodzaju włosów. Zgodnie z tym, polecam szampon oczyszczający, który zredukuje ilość łoju u nasady włosów, a odżywkę odbudowującą do włosów zniszczonych.

Włosy moga sie przetłuszczać, bo być może zbyt czesto stosuje Pani "mocne" szampony (zawierajace SLS).Polecam zmienić szampon na delikatny bez Sodium Laureth Sulfate ) moze to być szampon dla dzieci Babydream. Na włosy od ucha w dół polecam stosować maski na ok 10-20min np. Kallos Bananową, Al latte lub Biowax.