Dobór posiłków przy wzdętym brzuchu i zaparciach

Od pewnego czasu borykam się z wzdetym brzuchem i zaparciami od kiedy postanowilam zdrowo jesc. mam 21 lat, mialam 45 kg schudlam do 35 kg i 157 wzrostu, jem 5 x co 3-4 h, nie podjadam dziennie pije 6-8 szklanek wody, wyeliminowalam produkty wzdymajace. od 3 miesiecy nie mam okresu (od kiedy ograniczylam tluszcze). przyjmowalam luteine i czekam na efekty. czuje sie dobrze badania mam wzorowe. skad u mnie wzdety brzuch po prawie kazdym posilu? myslalam ze to przez jablka, ale nie zawsze wzdymuja

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, po pierwsze zdrowe tłuszcze są niezbędne w codziennej diecie i pomagają walczyć ze wzdęciami. Proszę włączyć avokado, oliwę z oliwek, olej kokosowy, tłste ryby, migdały. Pomogą również w przywróceniu okresu, a dzięki temu wzdęcia powinny minąć. Posiłki (ilość i czas są w porządku), woda również ok - ale proszę skupić się na 8-10 szklanek. Jest to woda niegazowana? A może zjada Pani owoce na wieczór? Wtedy powodują wzdęcia. Miałam taki sam problem, który minął po dostaniu okresu. W okresie wzdęć pomoże Pani herbata z kopru włoskiego. Pozdrawiam, Kamila Ziemann - dietetyk z Centrum Dietetycznego EFEKT