Dobór szkieł do astygmatyzmu krótkowzrocznego

Witam, Mam astygmatyzm krótkowzroczny. Na zleceniu okularów jest napisane: OP sfera -1,5d cylinder -0,75d oś 160stopni OL sfera - cylinder -0,75d oś 10 stopni Czy w takiej sytuacji mogę/powinnam nosić soczewki kontaktowe, jak tak to jakie? Czy okulary by były lepszym rozwiązaniem i czy muszę je nosić przez cały dzień? Mam 20 lat, od 1,5 roku wada się nie powiększa. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest to zlecenie na okulary, to powyższe dane mogą być podstawą do wykupienia tylko okularów. Jeśli zatem chce Pani nosić soczewki, proszę zgłosić się na badanie w celu doboru soczewek (wartości mogą być bowiem nieco inne). O tym jaka metoda korekcji wzroku byłaby dla Pani lepsza proszę porozmawiać ze specjalistą okulistą.