Dobowa dawka Alprazolamu

Witam, mam pytanie jaka jest dobowa dawka alprazolamu? czy w razie wystąpienia ataku nerwicy można przyjąć 2tabletki 0,5 mg? Czy są dostępny ,,pudełka'' do przetrzymywania tabletki? lekarz kazał w razie podróży mieć przy sobie tabletkę na wypadek ataku, nie wiem czy trzymanie tabletki w woreczku to dobry pomysł. Mam pytanie w sprawie różnicy leku Zomiren a Zomiren SR. Pozdrawiam i dzięuję

Witam Pana,

W razie napadu lęku najlepiej zacząć od najmniejszej skutecznej dawki alprazolemu, czyli 0.25 mg. Dawka dobowa 1mg nie powinna być przekraczana nawet w sytuacji gdy w ciagu jednej doby wystąpią dwa lub trzy napady lęku. O pudełko wystarczy zapytaćw aptece. Leki Zomiren i Zomiren SR różnią się czasem połowicznego półtrwania (wskaźnik ten określa jak szybkolek jest eliminowany z organizmu). Działanie Zomirenu SR jest bardzie j długotrwałe.

Pozdrawiam!