Dobra diagnoza CHAD u 23-latki

Witam, u mnie w Rodzinie jest osoba lecząca się na CHAD. Bardzo boję się, że również odziedziczyłam tę chorobę. Ciągle czytam na ten temat w internecie i dopartuję się objawów tej choroby. Zdiagnozowano u mnie lęk paniczny, zaburzenia depresyjne. Lęk narasta do tego stopnia,że nie potrafię normalnie funkcjonować, ciąglę się czegoś obawiam. Zaczynam rowniez pschoterapię,ale dopadają mnie wątpliwości czy moja choroba została dobrze zdiagnozowana. Pozdrawiam

Proszę zatem zaufać lekarzom. Gratuluję podjecia decyzji o rozpoczęciu psychoterapii. W rękach specjalisty żaden objaw nie zostanie pominięty. Życzę owocnej pracy nad sobą. Pozdrawiam!

Bardzo dobrze, że rozpoczyna Pani psychoterapię. Z tego co Pani pisze, diagnoza jest właściwa. Z pewnością orientuje się Pani, że w przypadku CHAD są okresy depresji i manii, a u Pani zdiagnozowano depresję i lęk. Psychoterapia powinna złagodzić objawy i poradzić sobie z obawą, że odziedziczyła Pani chorobę.
Gdyby lęki i obniżony nastrój mocno dawały się we znaki, zachęcam również do konsultacji u psychiatry. Farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią dają bardzo dobre efekty.

Pozdrawiam serdecznie.