Dobranie diety dla aktywnej 18-latki

Mam 17 lat i nie podoba mi się moje ciało. Ważę 59 kg i mam 160 cm wzrostu. Chciałabym ważyć 50 kg. Mam grube nogi, pupę i nie dużą oponkę, którą z każdym dniem staram się zmniejszać. Uwielbiam sport. Jestem w ciągłym ruchu, ale nie potrafię dobrać odpowiedniej diety. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Od 3 miesięcy miewam brak apetytu. Jadam codziennie śniadanie (zazwyczaj 2 kromki chleba z serem żółtym, lub nutellą), oraz czasami lekki obiad. Słodyczy staram się unikać.

Witam serdecznie,

Pisze Pani iż jada codziennie śniadanie i czasem lekki obiad i to wszystko?? Jeżeli ma Pani tylko 2 posiłki dziennie to stanowczo za mało!!!
Organizm jest wygłodzony, metabolizm zwolnił i z tych powodów odkładają się Pan kilogramy. Musi Pani pamiętać ze aby schudnąć trzeba jeść!! Jeżeli mało pani jada to organizm robi zapasy, rezerwę na ciężki dni i to niestety w postaci tkanki tłuszczowej.

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk