Dobre porady jak zajść w ciążę po raz drugi

Dzień dobry.
Mam pytanie do pani. Planujemy z mężem drugie dziecko. Staramy się od 6 miesięcy i nic. Mąż robił badania ze swojej strony i wyszły bardzo dobre mi z kolei nie dała moja pani doktor żadnego skierowania żebym mogła zrobić jakiekolwiek badania i nie wiem czy mam w sumie co robić za badania.

Mam tylko nadżerkę 2 stopnia, miała ona stan zapalny, który został wyleczony i jak na razie nic się nie dzieje.
Nie wiemy co mamy robić dalej z mężem? Jak można jeszcze zajść do tej sprawy? Jakie są najlepsze sposoby na zajście czy pożycie?
Proszę o pomoc, bo nie wiemy co już robić? Może pani mogłaby mi powiedzieć. co za badania miałabym zrobić?

Witam serdecznie!

Sześć miesięcy prób poczęcia jest stosunkowo krótkim czasem. Niepłodność można diagnozować najwcześniej po 12 miesiącach nieudanych prób. Wtedy też planuje się pełną diagnostykę, wykonuje wszelkie niezbędne badania.
Nadżerka nie powinna mieć wpływu na zajście w ciążę.
Proponowałabym zmienić dietę oraz tryb życia na wolniejszy. Stres i usilne pragnienie zajścia w ciążę też nie jest jej sprzymierzeńcem.

Pozdrawiam.