Dobry lek na zaburzenia snu

Dzień dobry, wczoraj otrzymałam od was odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. Proszę powiedzieć czy są jakieś leki, które mogę brać zanim pójdę do lekarza, bo się wstydzę. Bardzo proszę podajcie mi nazwę leku, bo już mam dość tych snów.

Witam ponownie!

Niestety w leczeniu tego schorzenia nie stosuje się środków ogólnodostępnych, a leki zlecane są przez specjalistę - najczęściej psychiatrę lub neurologa. Zastosowanie mają pochodne klonazepamu, wg niektórych doniesień również leki przeciwpadaczkowe oraz przeciwdepresyjne.
Natomiast wg dostępnych prac do rozwoju choroby przyczyniać się może obecność innych parasomnii, spożywanie alkoholu, kontakt z ciałem Partnera podczas snu, stres, długotrwałe przerywanie snu, stosowanie niektórych leków. Życzę Pani odwagi, warto spróbować rozwiązać problem, ale leki musi przepisać specjalista.
Do psychiatry nie jest konieczne skierowanie, do neurologa jest ono wymagane.

Pozdrawiam