Doczesna i kosmyki łożyskowe częściowo w martwicy

Witam odebrałam wyniki histopatologiczne po promieniu i po łyżeczkowaniu. Materiały:resztki po pronieniu,jajo płodowe Rozpoznanie: opis makroskopowy. Do badania nadesłano fragment szaro siwawej tkanki o średnicy 6.5cm i grubości 1cm bez widocznego zarodka opis mikroskopowy. Doczesna i kosmyki łożyskowe częściowo w martwicy. Czy mogą państwo mi powiedzieć co to znaczy dokładnie?czy to znaczy że coś jest nie tak? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego. W materiale z jamy macicy stwierdzono obecność kosmków łożyskowych, czyli potwierdzono fakt poronienia. Na podstawie opisu badania nie można jednak ustalić jego przyczyny.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Taki wynik to naturalna kolej rzeczy po poronieniu. Nie licząc oczywiście poronienia samego w sobie jest to obraz nie budzący zastrzeżeń. Jest to związane z oczyszczaniem się macicy.