Dodanie jednego zdrowego posiłku więcej przy anoreksji

Witam, choruję na anoreksję, moje BMI obecnie wynosi 17. Jem 6 posiłków dziennie, mimo to moja waga stoi, a nawet czasem spada. Zalecono mi dodanie jednego zdrowego posiłku więcej, którego kaloryczność miałaby wynosić ok 300 kcal. Czy takie zwiększenie z dnia na dzień o 300 kcal nie spowoduje, że wszystko od razu odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej i doprowadzi do tego, że ,,zaleję" sobie organizm?

Jesli takie Pani dostała zalecenie od psychodietetyka lub insytucji, w której sie Pani leczy- warto mu zaufać. W razie czego zachęcam do porozmawiania o tym i o Pani wątpliwościach z lekarzem prowadzącym i swoim psychoteraputą.

Jeżeli waga stoi w miejscu lub nawet spada, to te 300kcal dziennie na pewno nie wejdą w tłuszczyk - są Ci po prostu potrzebne na podstawowe potrzeby organizmu - pracę serca, oddychanie, budowę i przebudowę tkanek, na trawienie, chodzenie..

Polecam dodać ten posiłek, ale w składnikach małych objętościowo - np. bakalie. Jest tam mnóstwo dobrego - nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik..!
Moja propozycja to:
30g orzechów nerkowca (garść) i 45g (3 łyżki) rodzynek =296kcal
Będzie to smaczna przekąska i dodatkowo wypełni tę energetyczną lukę.

Serdecznie pozdrawiam i bardzo się cieszę, że zadałaś pytanie w serwisie. Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie ;)