Dodatkowa brodawka pod sutkiem

Dzień dobry, od około roku mam na otoczce sutkowej zmianę. Wygląda jak dodatkowa brodawka, jest dość mała, znajduje się tuż pod sutkiem, nie leci z niej żadna wydzielina, jest tego samego koloru co brodawka. Czy konieczna jest wizyta lekarska? Co to może być i czy to powód do niepokoju?

Radzę najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga ogólnego. On po badaniu wyjaśni dokładnie czym może być ta zmiana. Jeśli rzeczywiście jest to brodawka dodatkowa to najczęściej usuwa się ją i poddaje badaniu histopatologicznemu. Zabieg jest wykonywany zazwyczaj ze względów estetycznych i aby wykluczyć ewentualne jakieś procesy nowotworowe. Zabieg jest prosty i wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.