Dodatkowa ochrona orzy stosowaniu krążka Nuva Ring

Od kilku miesięcy stosuję krążek antykoncepcyjny Nuvaring, zawsze stosowałam go zgodnie z instrukcją na ulotce. Moim dniem zmiany krążka jest wtorek niestety w natłoku obowiązków pomyliły mi się całkowicie dni zamiast założyć krążek w dniu jutrzejszym 27.05 godz. 9.00 założyłam go dziś dn. 26.05 o godz. 9.00, czy w takiej sytuacji wystarczy, że zmienię dzień zmiany krążka na poniedziałek? czy w takiej sytuacji muszę stosować dodatkową antykoncepcję ?

Witam. W tej sytuacji może Pani zmienić dzień zakładania krążka. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji.