Dodatkowa ochrona przy tabletkach antykoncepcyjnych

dopiero w środę będę szła po tabletki antykoncepcyjne a miesiączka wypada mi na 29 grudnia, czyli jeśli wezmę tabletkę przed miesiączką to przez tydzień jest konieczne żebyśmy się dodatkowo zabezpieczali ?

Jeżeli pierwszą tabletkę antykoncepcyjną zażyje Pani w innym dniu niż pierwszy dzień miesiączki to w pierwszym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.