Dodatkowe badania czynności tarczycy po operacji tarczycy z powodu guzków

Witam- jestem prawie 20 lat po operacji tarczycy z powodu zimnych guzkow.jedna tarczyca usunieta cala druga cześc.biore cały czas eutyrox-i TSH caly czas miesci sie w granicach normy.Od 15lat endokrynolog nie robil mi innych dodatkowych badan.Obecnie wykonalam sobie sama kilka badan i myśle , ze nie sa dobre.Przeciwciala ATPO-są285,3 przy normie z tego lab-<60, p/c ATG sa 92,0 przy normie <60.Przy tym mam gorna granice wapnia(10,2).O czym moze to swiadczyc?

Witam. W Pani sytuacji nie ma potrzeby kontrolowania innych parametrów funkcji tarczycy niż TSH. Sam poziom przeciwciał świadczy jedynie o tym, że choroba tarczycy ma podłoże autoimmunologiczne, jest to jednak bez znaczenia w momencie gdy gruczoł jest usunięty. Dość wysoki poziom wapnia może świadczyć natomiast o upośledzeniu funkcji nerek lub chorobach przewlekłych, między innymi nowotworowych. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza poz który pokieruje dalszym postępowaniem.