Dodatkowe skurcze komorowe przy nerwicy

Jestem kobietą 31 lat od paru lat stwierdzone dodatkowe skurcze komorowe na ekg. Kardiolog stwierdził, że taka moja uroda i żadnych innych badań nie zlecił. Ból w łopatkach po wyjściu na zimne powietrze (tez od paru lat, kardiolog o tym nie wiedzial )oraz jednorazowy ból po wysiłku fizycznym. Jestem wrażliwa i nerwica stwierdzona. Moje pytanie czy mam się martwić, że mam chore serce? Czy to raczej nerwica ?Arytmia ujawniła się po imprezach i braniu amfetaminy 8 lat temu od tamtej pory nie biorę.

Skoro badanie kardiologiczne i opinia kardiologa nie wskazują na to, by "mieć się czym martwić" to polecam się rzeczzywiście nie martwić. Niepotrzebne stresowanie się jedynie doprowadzi Panią do odczuwania dyskomfortu psychicznego i niepotrzebnych lęków, czy większej nerwicy. Proponuję również podjać terapię stwierdzonej dotychczas nerwicy jeżeli takowa do tej pory jeszcze nie jest przez Panią odbyta. Pozdrawiam.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.