Dodatkowe skurcze komorowe u 33-latka

Od 11 roku życia mam problem z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi, obecnie mam 33 lata. Miałem przeprowadzone wszystkie badania: morfologia, echo serca, badanie wysiłkowe, holter-wszystkie badania były prawidłowe-holter pokazał 2 dodatkowe skur. kom. Są dni kiedy ich nie odczuwam, są takie w których mam ich wiele. Występują często samoistnie, ale bardzo często podczas ruchu tułowia, lub napięcia lewej ręki np podczas podnoszenia czegoś. Skąd one się biorą, nie dają mi żyć normalnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza kardiologa, być może warto byłoby założyć Holtera z rejestratorem zdarzeń, który polega na tym iż wściska Pan przycisk przy odczuwaniu objawów.