Dodatkowe skurcze serca i wyniki badań serca

Dzień dobry. W ciągu 2 ostatnich miesięcy pojawiły się u mnie dodatkowe skurcze serca (komorowe), które udało się zarejestrować na pocątku wysiłku na próbie wysiłkowej oraz podczas wykonywania echo serca. Obydwa badania wyszły prawidłowo w opisie - test wysiłkowy ujemny (choć w wartościach maksymalnych zawarte są: uniesienie ST w V3 0.8mm, obniżenie -1.0mm w II. Kształt odcinków ST ukośny w górę, Maksymalny MET=9.7. określony przez kardiologa jako fizjologiczny. W UKG wszystko w porządku, EF 70%, lvedd 40, ivs 10, pw 1-, la 35, rv 33, ao 29, pa 20, lvesd 23, tapse 27 (wszystko w mm), laa 16.2cm2, raa 10cm2. Śladowe niedomykalności obu zastawek serca. Pien tętnicy płucnej 19-20mm, Czas akceleracji 150. Dolegliwości rozpoczęły się od ataku szybkiego tetna i zawrotów głowy, które ustąpiły w przeciągu niecałej minuty - zdarzenie jednorazowe ponad miesiąc temu - choć występowało to już w przeszłości rzadko - do 4 razy na rok, potem pojawiały się skurcze dodatkowe, czasami nawet do 4-15 w ciągu minuty. Na holterze nie udało się ich złapać poza 1 sztuką. Holter EKG 24h prawidłowy. Przyjmuję losartan, hydrochlorotiazyd, bisoprolol oraz medazepam - ten ostatni w małej dawce z powodu rozpoznania nerwicy oprócz nadciśnienia kilka lat temu. Poza tym estrofem i diane 35 z powodu zaburzeń hormonalnych. Ciśnienie jest kontrolowane, jednak zdarzają się w przypadku lęku lub zdenerwowania nadwyżki (u lekarza nawet spore do 160/110). W domowym pomiarze kilkoma aparatami wartości od 110/65 do 135/85. Przy lęku dolne dochodzi do 100. tętno od 61 do 97 (bez lęku), przy lęku do 115. Inne dolegliwości to kłucia w okolicy mostka, w lewej i prawej części klatki piersiowej - dolegliwosci punktowe, nie rozlane. BRAK gniecenia, palenia, promieniowania do szyi czy barków. Kłucia pojawiają się też w ręcem nodze, punktowo na lewo od szczytu głowy, jednak tu rzadziej niż w okolicach klatki piersiowej. Kaszel, biegunki - średnio co 2-3 dni jedno nieprawidłowe wypróżnienie. Drgania mięśni nóg, klatki piersiowej, powieki, kącika ust. Suplementuję potas i magnez z powodu niskich wartości, ale mieszczących się jeszcze w laboratoryjnej normie. Prowadzę siedzący tryb życia, choć ostatnio wprowadzam wysiłek - spowodowało to znaczne zmniejszenie ilości skurczy dodatkowych. Do tej pory wykonane: morfologia, elektrolity (w tym PTH wapń zjonizowany), kortyzol, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, wskaźniki reumatoidalne, diagnostyka wątroby. Wszystko w normie poza pierwszą morfologią (było 2 -krotne przekroczenie granulocytów, które ustąpiło w kolejnych badaniach), kortyzolem (31 przy normie do 22, ACTH w dolnej części normy) i kwasem moczowym 6.2 przy normie do 6.0, CRP 8 oraz 5.7 (do 5), ALT 39 przy normie do 34. (2 próby). Tarczyca (TSH, fT3, fT4 - wzorowo). Candida (wzrost mierny) Odwiedzeni lekarze: kilku internistów, dwóch kardiologów, pulmunolog (o kaszel) - na spirometrię czekam. Do odwiedzenia alergolog o napady kataru i podrażnienia spojówek. Stwierdzono tylko skłonność do tachykardii, skurcze dodatkowe komorowe pojedyncze. Dodam, że mam kontakt z przesyłkami z krajów azjatycjich - proszę o wzięcie pod uwagę tego faktu przy ocenie co mi może dolegać. Proszę o wskazanie jakie badania laboratoryjne warto wykonać celem określenia co może być nie tak oraz proszę o wskazówki co może mi dolegać (zespół da costy?)

Witam Panią,

skoro rozpoznano u Pani nerwicę to ma Pani odpowiedź na pytanie co może Pani dolegać
Nerwica to ciężka choroba o przeróżnych objawach somatycznych szczególnie w przypadkach nerwicy hipochondrycznej ake i nerwica lękowa jest bardzo "twórcza" w dziedzinie objawów somatycznych.
Zamiast zaliczać lekarzy, przemyślałbym czy nie warto zacząć leczyć się psychoterapeutycznie czyli przyczynowo bez udziału farmakologii. Jeżeli Pani to przemyśli to zapraszam.
Pozdrawiam Krzysztof Dudziński
A to do poczytania
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/