Dodatkowe zabezpieczenie przy drugim blistrze tabletek

Witam. Pierwsza tabletke antykoncepcyjna wzielam 7 dnia okresu. Dostalam okresu 3 dnia brania tabletek placebo. I wyszło że pierwsza tabletkę z nowego opakowania wzięłam 3 dnia okresu. Wiem że tabletki z pierwszego blistra nie były skuteczne. Ale chciałabym wiedzieć czy tabletki z drugiego blistra sa juz skuteczne? Dodam że dzis wzielam trzecia tabletke. Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac dopoki nie minie tydzien od wziecia tabletek z drugiego blistra?

Nie ma znaczenia, czy wzięła Pani tabletkę w trakcie trwania krwawienia z odstawienia hormonów. Ważne, aby przerwa między opakowaniami wynosiła 7 dni. Jeśli tak było i bierze Pani tabletki według zaleceń z ulotki, to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.