Dodatkowe zabezpieczenie przy przejściu na plastry antykoncepcyjne

Od roku stosuję antykoncepcję hormonalną. Od października przeszłam na plasterki antykoncepcyjne. Po kolejnym cyklu miałam 7 dniową przerwę i zaczęłam nowy plasterek. Jednak po tygodniu musiałam zrobić przerwę, żeby wywołać okres. Po 7 dniach zamierzam rozpocząć nowy 3 tyg. cykl. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zazwyczaj rozpoczynając plastry w pierwszy dzień fizjologicznej miesiączki lub też po 7 dniowej przerwie po poprzednim preparacie nie ma takiej konieczności.

W opisanej sytuacji wskazane jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez 7 dni. Ochrona może być zmniejszona po dodatkowym odstawieniu plastrów.

Redakcja abcZdrowie.pl