Dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Wczoraj przyjęłam tabletkę,ale czułam jakby stała mi gdzieś w gardle.Czy mam ją uznać za straconą? Czy przyjąć następną?To 1 tydzień po przerwie czy się dodatkowo zabezpieczać? W ulotce jest napisane, że jeśli pominęło się tabletkę,a odbył się stosunek w tyg poprzedzającym to pominięcie to jest możliwość zajścia w ciążę. Miałam stosunek podczas 7 dniowej przerwy czas pomiędzy stosunkiem a problemem z tabletką to 8 dni.Czy tydzień poprzedzający pominięcie tabletki to cały tydz 7 dniowej przerwy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie doszło do wymiotów to tabletka wchłonie się z pewnością. Proponuję popijać tabletki niewielką ilością wody. Nie ma powodów do stosowania dodatkowego zabezpieczenia.