Dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach antykoncepcyjnych i antybiotyku

Witam serdecznie, od środy jestem na antybiotyku - DOXYCYCLINUM a tym samym rozpoczęłam od dwóch dni zażywać pigułki antykoncepcyjne, wiem że ten antybiotyk obniża skuteczność tabletek. Chciałam więc zapytać jaki czas należy stosować dodatkowe zabezpieczenie? przez cały cykl? przez czas zażywania antybiotyku? czy dodatkowo 7 dni po ostatniej tabletce antybiotyku? Tyle wersji znalazłam dostępnych i już nie wiem, która jest właściwa :( Bardzo dziękuję za pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dodatkowe zabezpieczenie należy stosować przez cały czas przyjmowania antybiotyku jak i tydzień po zakończeniu jego stosowania.