Dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach Lesiplus

Witam. Zazywam tabletek anty lesiplus. Biorę zawsze o 7 rano. Ale wczoraj trochę wypilam i wieczorem uprawialam seks. Dziś rano wzielam o stałej porze tabletkę ale po pil godz ja zwymiotowalam. Zaraz wzielam kolejna z tego samego blistra. Moje pytanie to to czy muszę się zabezpieczać dodatkowo czy jest szansa ze zaszlam w ciążę i czy muszę kupić nowe opakowanie tabletek bo nie miałam zapasowego. Dodam ze zwymiotowalam 7 różowa tabletkę. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Postąpiła Pani prawidłowo zażywając dodatkową tabletkę. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Nie musi Pani kupować nowego opakowania. To opakowanie skończy Pani po prostu jeden dzień wcześniej.