Dodatkowo drobne węzły chłonne podżuchwowe i szyjne przednie

Witam. Córka ma 1rok i 3 miesiące. Od ponad 2 tygodni ma powiększony węzeł chłonny po lewej stronie szyi.W morfologii wychodzi mała anemia. Ob 15. Crp i rozmaz w normie. W USG węzeł chłonny w okolicy podżuchwowej o wymiarach 23x1mm o podwyższonej echogeniczności, bez wnęki naczyniowej. Dodatkowo drobne węzły chłonne podżuchwowe i szyjne przednie do 10mm. Dziecko słabo przybiera na wadze. aktualnie waży 9,5kg, poci się podczas snu. węzeł jest wyczuwalny i zauważalny, twardy. Co robić dalej? Basia

Taki wynik oraz stan dziecka może budzić podejrzenie występowania chłoniaka, dlatego na pewno należałoby skonsultować się z hematologiem dziecięcym i po konsultacji jeśli takowe podejrzenie nadal będzie istniało trzeba będzie pobrać węzeł chłonny celem szczegółowego wykonania badania histopatologicznego. O wszystkim po bezpośrednim badaniu i interpretacji badań dodatkowych powinien zadecydować pediatra i hematolog dziecięcy.