Dodatni test ciążowy pomimo poronienia

Witam. Jak długo od poronienia może utrzymywać się dodatni test ciążowy. Poroniłam 11.10.2014, stwierdził to lekarz na izbie przyjęć, poprzez usg, byłam w 5 tygodniu ciąży. Dziś tj. 22.10 robiłam test paskowy, wynik wyszedł dodatni aczkolwiek druga kreska była mało widoczna w porównaniu do testów z przed poronienia. Czy mam się obawiać że poronienie nie było całkowite? Dodam, że nie miałam łyżeczkowania jamy macicy, ponieważ lekarz stwierdził że sama się oczyści.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatni wynik testu może występować nawet do kilku tygodni po zabiegu. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.