Dodatni wynik HBs a ryzyko marskości wątroby

witam mam hbs dodatni juz 18i jestem nieaktywnym nosicielem wiremie mam 20 lekarz mowi ze to tylko slad przeciwciala ANTY HBE MAM i hbeAg mam - badania ok watroba tez i tu moje pytanie czy przy takim stanie czeka mnie marskosc i rak za ile procent hbv odpowiada za marskosc a ile za raka ???czy kazde hbv to marskosc i rak ?/czy to kwestja czasu i wystapia powiklania ? czy mozna tym przezyc dlugie zycie ?? czy moja choroba moze sie uaktywnic? prosze o szczera opd

- bardzo małe prawdopodobieństwo
na ile procent hbv odpowiada za marskosc a ile za raka ?
- marskość 1-3 procent, rak raczej znacznie poniżej procenta
czy kazde hbv to marskosc i rak ?
- nie
czy to kwestja czasu i wystapia powiklania ?
- to jednak w przpadku HBV rzadkość
czy mozna tym przezyc dlugie zycie?
- oczywiście
czy moja choroba moze sie uaktywnic?
- niestety, ale jest taka możliwość przy złym trybie życia