Dodatni wynik przy Helicobacter a antybiotykoterapia

Witam! bakterie helicobacter pylori wynik dodatni 1,68 U/ml.Lekarz przepisal 2 antybiotyki Amoksiklav 3 opakowania po14 tab. kazde 2x dziennie i Metronidazol 1 opak. po 20 tab. 2x dziennie.W publikacjach pisza ze lecznie powinno tez zawierac inhibitor pompy protonowej(IPP) czego nie ma w mojej kuracji czy ten lek jest konieczny? Kolejne pytanie to czy jak skoncze opakowanie Metronidazolu(20 tab.) mam brac sam Amoksiklav(42tab.)w ulotce jest napisane nie brac dluzej niz 2 tyg. a ja mam brac 3?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej powinna Pani przyjmować także inhibitor pompy protonowej. Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem, który prowadzi Pani leczenie.