Dodatni wynik testu na antygen HBS w 36. tygodniu ciąży

Witam, mam pytanie odnośnie zakażenia Wzb. Robiłam test na antygen Hbs i wyszedł dodatni. Nie ma żadnych objawów. ok rok temu miałam robione USG jamy brzusznej i wątroba była prawidłowa.nie wiem czy byłam szczepiona bo urodziłam sie w 1988 r a nie wiem od kiedy szczepienia były obowiązkowe. dodam że jestem w 36 tyg ciąży

Dzień dobry.
O wynikach proszę poinformować ginekologa.
Ryzyko zakażenia dziecka w trakcie ciąży, porodu małe, ale możliwe.
Po porodzie musi dziecko jak najszybciej otrzymać 1) szczepienie p/wzwB , 2) immunoglobulinę anty Hbs. Proszę zapytać ginekologa o dostępność immunoglobuliny.
Pozdrawiam,