Dodatni wynik w badaniu anty HCV

Wykonałam badanie anty HCV, otrzymałam wynik 0,12 COI , gdzie wynik ujemny < 0,9, wynik dodatni > 0,9 czy powinnam się martwić? powtórzyć badanie ?

Witam!
Proszę zgłosić się z wynikiem do Poradni Chorób Zakaźnych (skierowanie do poradni wydaje lekarz rodzinny). Specjalista skieruje Panią na badania, które mają na celu potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia wirusem. Sam wynik przeciwciał nie jest przesądzający (nie musi świadczyć o zakażeniu) i koniecznie trzeba go zweryfikować za pomocą bardziej dokładnych metod. Najistotniejszym badaniem w tym przypadku jest oznaczenie RNA HCV (wykrywa się materiał genetyczny wirusa). Można je wykonać prywatnie, ale jest dość kosztowne (ok.200-300zł).
Polecam Pani stronę internetową stowarzyszenia Prometeusze, gdzie znajdzie Pani wiele przydatnych informacji na temat HCV: http://www.prometeusze.pl/diagnostyka.php