Dodatni wyniki przeciwciał RUB IgG

Witam. Proszę o interpretację badań, jestem w 8 tygodniu ciąży, niepokoją mnie wyniki... a mianowicie: TOXO G (S) TOXO IgG 543 IU/ML, wynik ujemy <1,6, wynik watpliwy 1,6 do <3, wynik dodatni >=3; TOXO M (S) TOXO IgM 0,96, RUB G (S) RUB IgG 925 IU/ML, wynik ujemny <5 IU/ml, wynik watpliwy >=5 i <99, wynik dodatni >=10 IU/ml. Niestety, nie wiem dlaczego nie podano wyniku RUB IgM CMV G (S) CMV IgG 447 AU/ML wynik ujemny <6,0, wynik dodatni >=6,0. Tyle co się dowiedziałam przy odbieraniu wyników, to tyle że wyniki są niedobre. Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie tych wyników. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dodatni wyniki przeciwciał RUB IgG świadczy o odporności na zakażenie wirusem różyczki (uzyskanej po przebyciu choroby bądź po szczepieniu) i nie budzi zastrzeżeń. Proszę nie martwić się brakiem oznaczenia IgM.

Niestety, nie podła Pani zakresu norm laboratorium dla przeciwciał TOXO IgM, co uniemożliwia interpretację wyniku.

Brak także wyniku miana przeciwciał przeciwko cytomegalowirusowi w klasie IgM. Samo wysokie miano przeciwciał w klasie IgG nie jest niepokojące, jeśli towarzyszy mu ujemny wynik IgM.

Pozdrawiam serdecznie.