Dodatnie przeciwciała IgM i IgG a rozpoznanie SM

Dzien dobry mam pytanie od ok 8 miesięcy mam dodatnie przeciwciała IGM borelioza, IGG negatywne test Wb wychodzi tylko pasek 25. moj lekarz na podstawie objawów neurologicznych tj pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, objaw babińskiego oraz lekki niedowład lewej nogi, twierdzi że to falszywie dodatnie testy i wystawił rozpoznanie SM. Nadmienię że miałam nakłucie lędżwiowe które nie pokazało prążków oligoklonalnych ani infekcji OUN boreliozą,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie mając możliwości zebrać pełnego wywiadu, zbadać Pani oraz ocenić wyników dotychczas wykonanych badań dodatkowych, odpowiedzieć na pytanie czy to na pewno SM. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości postawionej diagnozy, proszę pamiętać, że zawsze może się Pani skonsultować z innym specjalistą neurologiem.