Dodawanie Sinlacu do posiłków u dziecka

Czy można dodawać do posiłku dziecka 7 mies., po 6 łyżeczek sinlacu?Dziecko ma wstręt do jedzenia, je mało, przez co słabo przybiera na wadze 6.5 kg. Przeprowadzono wszystkie badania lekarskie, które nie wykazały nieprawidłowości.Lekarz zalecil dodawanie do każdego posiłku sinlacu aby zwiększyć kaloryczność. Na strone producenta jest inf., ze takie postepowanie jest zabronione i moze uszkodzic nerki.Nie wiem co robic, proszę o odp. i czy karmienie dziecka na siłę jest prawidłowym postępowaniem?

Witam serdecznie,
Karmienie dziecka na siłę z pewnością nie jest właściwym postępowaniem. Trzeba wziąć pod uwagę, że dziecko ma dopiero 7 miesięcy, i uczy się tak na prawdę nowych smaków.
Karmieniu nie może towarzyszyć napięcie, stres, bo do dodatkowo wzmacnia niechęć dziecka do jedzenia.
Co do Sinlacu to nie podawałbym go, patrząc na etykietę, na której widnieje zawartość cukrów w tym preparacie, można się przerazić. Z pewnością pod jego działaniem apetyt dziecka się nie poprawi, bo będzie ono zasłodzone. Ponadto nadmiar cukru w diecie dziecka wpływa na niego bardzo niekorzystnie, może spowodować zaburzenia glikemii, nadpobudliwość.
Nie wiem czy karmi jeszcze Pani piersią, czy dziecko jest już na sztucznych mieszankach. Bo możliwe, że ta mieszanka mu nie odpowiada, powodując, że nie ma ono ochotę też na inne rodzaje pokarmów. W 7 miesiącu, pomału rozszerzamy dietę dziecka. Proszę zaczynać od pojedynczych produktów np. gotowanej startej marchewki, przecierku z jabłka.
Żebym mogła coś więcej doradzić prosiłabym o napisanie, jak karmi pani dziecko w ciągu dnia ( godziny karmienia, co Pani podaje i w jakich ilościach).
Pozdrawiam,