Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dojrzewanie płciowe a wymiary penisa

Witam. Mam 16 lat i myślę, że dojrzewam prawidłowo. Włosy łonowe, włosy pod pachami na nogach rękach są, głos mam już męski i wyglądam na swój wiek. Posiadam 179 cm wzrostu ważę 76 kg, ale męczy mnie jedna sprawa ponieważ w gimnazjum w ogóle nie urósł mi penis ma jedynie 13 cm w zwodzie. I tu pytanie czy jest taka możliwość, że w moim organizmie coś działa nieprawidłowo i dlatego nie rośnie mi członek czy po prostu jeszcze urośnie i mam nie zawracać sobie tym głowy.
16 LAT ponad rok temu

Wygląd a seks

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rozmiar twojego penisa nie jest wynikiem choroby ani żadnej dysfunkcji organizmu. To fizjologia. Średnia długość penisa dla mężczyzn w Polsce to około 14 cm. Dodatkowo masz dopiero 16 lat i nadal jesteś w okresie dojrzewania. Możliwe iż twój członek jeszcze zwiększy swoją długość.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dorastanie jest niewątpliwie bardzo trudnym procesem. Zachodzi wiele zmian na które żaden młody człowiek niezależnie od płci nie został wcześniej przygotowany. Zmiany zachodzą zarówno w obszarze psychicznym jak i fizycznym i trudno powiedzieć co bardziej budzi niepokój. Tępo rozwoju biologicznego jest bardzo rożne u różnych osób w tym samym wieku,wpływa na to wiele czynników między innymi: poziom testosteronu, poziom hormonu wzrostu. Norma europejska dla długości penisa to 11 - 13 cm w zwodzie. Występują pewne różnice w populacji wynikające z rasy mężczyzn. Z informacji które podałeś wynika, że wszystko w Twoim organizmie działa prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju.

0

Ja tez raczej myślę, ze dojrzewasz prawidłowo, dla pewności oznaczyłbym poziom testosteronu całkowitego i prolaktyny w krwi i z wynikami poszedł do endokrynologa lub urologa. Sądzę , że to uspokoi Cię bardziej, niż odpowiedź internetowa tylko... Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy