Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dojrzewanie płciowe a wymiary penisa

Witam. Mam 16 lat i myślę, że dojrzewam prawidłowo. Włosy łonowe, włosy pod pachami na nogach rękach są, głos mam już męski i wyglądam na swój wiek. Posiadam 179 cm wzrostu ważę 76 kg, ale męczy mnie jedna sprawa ponieważ w gimnazjum w ogóle nie urósł mi penis ma jedynie 13 cm w zwodzie. I tu pytanie czy jest taka możliwość, że w moim organizmie coś działa nieprawidłowo i dlatego nie rośnie mi członek czy po prostu jeszcze urośnie i mam nie zawracać sobie tym głowy.
16 LAT ponad rok temu

Seks bez miłości

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rozmiar twojego penisa nie jest wynikiem choroby ani żadnej dysfunkcji organizmu. To fizjologia. Średnia długość penisa dla mężczyzn w Polsce to około 14 cm. Dodatkowo masz dopiero 16 lat i nadal jesteś w okresie dojrzewania. Możliwe iż twój członek jeszcze zwiększy swoją długość.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dorastanie jest niewątpliwie bardzo trudnym procesem. Zachodzi wiele zmian na które żaden młody człowiek niezależnie od płci nie został wcześniej przygotowany. Zmiany zachodzą zarówno w obszarze psychicznym jak i fizycznym i trudno powiedzieć co bardziej budzi niepokój. Tępo rozwoju biologicznego jest bardzo rożne u różnych osób w tym samym wieku,wpływa na to wiele czynników między innymi: poziom testosteronu, poziom hormonu wzrostu. Norma europejska dla długości penisa to 11 - 13 cm w zwodzie. Występują pewne różnice w populacji wynikające z rasy mężczyzn. Z informacji które podałeś wynika, że wszystko w Twoim organizmie działa prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju.

0

Ja tez raczej myślę, ze dojrzewasz prawidłowo, dla pewności oznaczyłbym poziom testosteronu całkowitego i prolaktyny w krwi i z wynikami poszedł do endokrynologa lub urologa. Sądzę , że to uspokoi Cię bardziej, niż odpowiedź internetowa tylko... Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy