Dojrzewanie? Przemiana? sam już nie wiem...

Witam!Mam 19 l.Ponad rok temu kiedy po 18stce u kumpeli wypilem za duzo i na drugi dzien mialem jakby nerwicę czy cos,siedzialem na kibelku i poczulem sie dziwnie, lęk, strach, dziwny oddech,myslalem ze odlatuje,szybko pojechalem na pogotowie bylem rozstrzesiony,przerazony ze umieram,powiedzialem ze pilem itd.dostalem kroplowke,powiedzialem sobie rzucam wszystko (mialem na mysli papierosy i alkohol i uzywki-ktorych bylo najmniej) pojechalem do domu,spokojniejszy choc nie do konca,balem sie zasnac,ze umre itd,,,w nocy mialem leki,nie moglem spac,zamykalem oczy i widzialem jakies mordy jakby zywe sny,moze to reakcja na brak alko albo papierosa?nie wiem.po jakis 2 tygodniach dopadla mnie silna depresja bezsens.nic mnie nie cieszylo,wszystko bylo szare,nudne,dawniej park przez ktory przebijalo sie slonce zachwycal mnie,drobne rzeczy mnie cieszyly,podczas depresji nic...doszly do tego fobie i inne rzeczy tzn: tanatofobia, derealizacja depersonalizacja nerwica,dusznosci mysli egzystencjalne:po co to wszytsko,jak to jest ze ja zyje?poruszam ustami i wydaje dzwieki,itd doslownie o wszystko sie pytalem,,,,to bylo straszne...minely mi tamte fobie choc mija rok zmienialem sie strasznie jestem abstynentem,doroslem strasznie,nowa osobowosc,wyprowadzilem sie z domu,mam dziewczyne,mieszakmy razem jest ok,pokonalem wszystkie fobie i te stany sam bez lekow i lekarzy,Stalem sie nowa osoba,co mnie przeraza bo jak wspominam siebie z przed roku to czuje sie dziwie w stylu ze sie zgubilem czy cos takiego;p do dzis miewam mysli tego typu ze nie patrze na czlowieka jak na czlowiekia tylko jak na istote(moze to glupie,ale no mam tak nie raz) i stad moje pytanie,,,,czy to wynik KRYZYSU TOZSAMOSCI?NAGLE ODRZUCENIE NALOGUsiwruje>co mi jest>? zmienilem sie strasznie dojrzalem,mam plan na zycie,choc czasami nie,zachwiania emocjonalne itd...brak slow czasami ale jest ok procz jak mowe paru glupich mysli na temat zycia,smierci,obawa o zdrowie,przerwazliwienie....bede wdzieczny za cokolwiek jakakolwiek rade badz info:) pozdr

Witam!

Wielu z nas przeżywa kryzysy. Są one związane z różnymi wydarzeniami w naszym życiu. Mogą one być spowodowane przez nadużywanie substancji psychoaktywnych. Jednak, aby mieć pewność, co spowodowało u Pana te konkretne zaburzenia, potrzebna byłaby wizyta u lekarzy specjalistów - psychiatry i neurologa. Po dokładnych badaniach i wywiadzie zapewne mogliby postawić diagnozę.
Problem nawracających myśli z tamtego okresu warto byłoby skonsultować z psychologiem. Może Pan skorzystać z różnych metod terapeutycznych. Wraz z psychologiem dobrać najlepszą dla Pana indywidualnych potrzeb. Warto byłoby z pomocą specjalisty popracować nad problemami, które ciągle powracają. Terapia pozwoliłaby na domknięcie pewnych kwestii z tego trudnego okresu, zmniejszenie napięcia emocjonalnego i lęków. Wizyty u psychologa mogą także dać Panu odpowiedzi na nurtujące pytania związane ze zmianami, jakie zaszły w Pana życiu w ciągu ostatnich lat.

Pozdrawiam