Dokanałowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej

Tk kregosłupa:Poziom l3/l4-dokanałowe uwypuklenie tarczy miedzykregowej centralne i lewoboczne na 5mm spłycajace otwor miedzykregowy mogace powodowac ucisk na wychodzace korzenie miedzykregowe.Poziom l4/l5-dokanałowa centralna na 8mm(powodujaca ucisk na worek oponowy oraz zwezajaca kanał kregowy do 8mm,schodzaca na 5mm w kierunku doogonowym)oraz obuboczna spłycajaca otwory miedzykregowe,powodujaca ucisk na wychodzace korzenie miedzykregowe.,Ciag dalszy w nastepnym pytaniu.........

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na patologię o charakterze przeciążeniowym. Z całą pewnością mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje i drętwienia dotyczące np kończyn. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem. Zabieg operacyjny może okazać się koniecznością. Niemniej jednak bez podjęcia jakichkolwiek kroków w celu odzyskania prawidłowej budowy kręgosłupa zmiany będą się nasilać.