Dokarmianie 2-tygodniowej córki mlekiem modyfikowanym a konieczność podawania witaminy K

Witam. dokarmiam 2 tygodniowa córkę mlekiem modyfikowanym do 300 ml na dobę. Czy nadal mam podawac witaminę K w zalecanej dawce 25 ug. (W mleku modyfikowanym na 100 ml jest 3, 6 ug)?

Małgorzata Panek

Dawka podawana z mlekiem modyfikowanym wynosi ok 10ug , czyli nie zaspokaja zapotrzebowania dobowego. Proszę nadal suplementować wit K u córki, aż do ukończenia 3 miesiąca życia. W razie wątpliwości proszę pytać pediatry podczas wizyt bilansowych.
pozdrawiam