Dokarmianie mlekiem modyfikowanym 3-miesięcznego dziecka

Witam,moją 3 mies córkę od 1.5miesiaca dokarmiam sztucznym mlekiem dostawała 2 butelki dziennie natomiast od kilku dni nie chce ssać piersi płacze gdy ją przystawiam przez to zanika mi pokarm.Staram sie regularnie sciągać ale mało leci. Chcialabym jak najdluzej karmic piersia poniewaz jestem alergikiem i chce chronic corke czy pomimo tego ze tak mało wypija mojego pokarmu w jakims stopniu ja chronie? dodam ze w nocy chwyta piers i pije ok 15min z kazdej a przesypia cala noc i budzi sie o 5

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nawet jeśli dziecko nie chce ssać piersi, proszę próbować ją przystawiać. Być może uda się pobudzić laktację oraz jeszcze choć trochę pokarmić dziecko. Nawet jeśli jednak córka nie wypija dużo Pani pokarmu, w tym co wypija przekazuje jej Pani immunoglobuliny i wiele innych, drogocennych substancji.