Doksycyklina a zapalenie zatok

Dzień dobry, mam dolegliwości związane z zapaleniem zatok, spływa mi wydzielina po tylnej ścianie gardła, wciąż kaszle (od 2 miesięcy), ponadto od początku roku często choruje i mam przewlekły bół gardła. w miesiącach styczeń-marzec tego roku codziennie bolało mnie gardło. W badaniu RTG wyszły zajęte zatoki szczękowe oraz czołowa, laryngolog zlecił mi przyjmowanie doksycykliny. Zastanawiam się czy nie jest to zbyt silny antybiotyk, czy powinnam go przyjmować? Pozdrawiam

Antybiotyki stosuję wyłącznie po wykonaniu przeze mnie wymazu z noso-gardła z określeniem wrażliwości/antybiogramu/wyhodowanej bakterii na antybiotyki. Wymaz taki ma sens przynajmniej po 4 tygodniach od ostatniego antybiotyku. Wynik ten informuje mnie również jaką szczepionkę zastosować w procesie uodparniania.