Dokuczliwe swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów

Witam, od miesiąca cierpię z powodu dokuczliwego swędzenia skóry głowy i wypadania włosów. Podejrzewałam problemy z tarczycą, zrobiłam badania i otrzymałam wyniki: TSH 2,080μU/ml, ft4 -1,17 ft3 -2,73 P-c TPO <5 P-cTG 227,9. Od jakichś 2 tyg. przyjmowałam jod (przez skórę). Dodam, że występuje u mnie podejrzenie PCOS (ok.2 lata temu w wynikach zbyt wysoki androstendion) i biorę tab. antyk. Jeanine. Mam 32 lata. Nie wiem czy przyczyną może być problem z tarczycą czy mam szukać dalej?

Witam,

Schorzenia tarczycy są jednymi z kilku problemów towarzyszącym wypadaniu włosów. udać się na wizytę do dermatologa.
Skórę głowy należy obejrzeć w badaniu dermatoskopowym. Może być wskazane badanie trichoskopowe. Zaburzenia hormonalne mogą również przyczynić się do wypadania włosów. Proszę udać się na wizytę do dermatologa. Zleci Pani specjalistyczne badania i dostosuje leczenie do Pani potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Osipowicz