Dokuczliwy ból klatki piersiowej

Witam mam 21 lat od 7 roku zycia choruje na serce mam blok av 2stopnia , przez ostatnich pare lat byl spokoj , od dwoch tygodni mam dokuczkiwy bol klatki piersiowej o tych samych porach w okolicach mostka z promieniowanjem do kregoslupa . Chcialam kupic nitrogryceryne ale boje sie ze moze rownuez zaszkodzic . Czytalam w internecue ze to moze byc tentniak aorty , jakie badanie zrobic by sprawdzic. Pomozcie bo.jesli to prawda to zostalo mi malo czasu

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kontrolę u kardiologa, konieczne jest badanie ekg oraz dalsza diagnostyka Pana dolegliwości, być może próba wysiłkowa czy echo serca. Proszę także nie przyjmować żadnych leków na własną rękę. Co do tętniaka to może on być widoczny już w zwykłym usg jamy brzusznej.
Pozdrawiam