Dokuczliwy ból sutków, podobny do tego przed miesiączką

Witam. Stosuje krążki Nuva ring od kilku miesięcy. Podczas ostatniej przerwy pojawiło się plamienie o normalnej porze, nowy krążek zaaplikowałam 16 października. Od tej pora nie współżyłam. Od wczoraj doskwiera mi dokuczliwy ból sutków, podobny do tego przed miesiączką. Zastanawiam sie jaka może być przyczyna tego bólu? pozdrawiam!

Piersi są bardzo wrażliwe na działanie hormonów w organizmie i czasami zmiana pory roku, wyjazd lub kilogram więcej na wadze może mieć istotny wpływ na odczuwane dolegliwości. Taki ból nie wiąże się z podejrzeniem choroby nowotworowej.