Dokuczliwy ból w kolanie nasilający się przy zginaniu

Witam Ostatnio odczuwam dość dokuczliwy ból w kolanie, który nasila się przy zginaniu. Często miewałem takie dziwne nawyki zakładania nogi na nogę lub zginania ich siedząc na krześle. Zauważyłem, że gdy tak układam nogę ból również występuje. Czy możliwe, że coś nadwyrężyłem? Pozdrawiam Bartek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować nieprawidłowości w obrębie stawu kolanowego. Powinien Pan udać się do specjalisty ortopedy, który po zbadaniu oraz ocenie wyników badań dodatkowych ustali przyczynę dolegliwości oraz wdroży odpowiednie leczenie.