Dokuczliwy ból w piersiach przy tarczycy

witam, mam problem z piersiami, tzn choruje na tarczyce i prolaktyne ale cały czas sie badam i wszystko jest w normie, i od trzech miesięcy bolą mnie piersi, i jest to bardzo dokuczliwy ból ale tylko przy dotykaniu i kiedy śpię na brzuchu, trochę mnie to martwi czy to coś poważnego, prosze o odpowiedz czy moze być to coś czym musze sie martwić...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie wiem co rozumie Pani przez stwierdzenie "choruje na tarczyce i prolaktynę" - prolaktyna jest hormonem, a tarczyca narządem - mogą występować różnorakie zaburzenia w obrębie tego gruczołu i w stężeniach prolaktyny, dlatego nie potrafię się odnieść do tej części Pani wiadomości.
Dolegliwości bólowe piersi powinny zostać zdiagnozowane. Należy wykonać USG piersi i ( tu w zależności ile ma Pani lat) mammografię, a następnie ich wyniki skonsultować z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem.