Dolegliwości bólowe pół roku po ekstrakcji zęba

Ból pół roku wyrwaniu zęba - bolą mnie wszystkie zęby w okolicy wyrwanego zęba - ząb został wyrwany z całym korzeniem i stwierdzono, ze przyczyną był zanik korzenia (wierzchołki korzenia były zaokrąglone). Ząb był wcześniej 3x leczony kanałowo, bo cały czas bolał i ostatecznie został wyrwany - mimo to ból nie zniknął - jest ciągle taki sam 24h/dobę - nie wiem do jakiego specjalisty się udać: chirurga czy dentysty każdy odsyła mnie z kwitkiem - mówią np ze mam neuralgię albo to przez krzywy zgryz

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

powodów może być kilka: staw skroniowo-żuchwowy, neuralgia, zagęszczające zapalenie kości w miejscu po ekstrakcji, przeciążenie zgryzowe, wada zgryzu, wreszcie problem z sąsiednimi zębami
na obecnym etapie Pani diagnosyki należy wykonać TK w programie dental i skonsultować się z lekarzem zajmującym się schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego i ortodontą
pozdrawiam
lek.,lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam
Dolegliwości bólowe faktycznie mogą mieć związek z neuralgią lub zaburzeniami zgryzowymi. W pierwszym przypadku pomocnym może być neurolog, w drugim należy poszukać stomatologa, który zajmuję się dysfunkcjami narządu żucia. W przypadku długotrwałych, "dziwnych " dolegliwości warto wykonać również badania w kierunku boreliozy. Czasami nie jesteśmy świadomi zakażenia, a to dość często spotykana choroba.